بنا بر تحقیقات انجام شده توسط وزارت مهاجرت کانادا یکی از موانع کاریابی سریع مهاجران عدم آشنایی کارفرمایان با مدارک تحصیلی مهاجران است و لذا اعتماد به مدارک مذکور برای بسیاری از آنها مشکل است. در نتیجه پیشنهاد می شود مدارک خود را از قبل معادل سازی بین المللی یا کانادایی کنید تا بعد از مهاجرت با مشکلات کمتری در کاریابی مواجه شوید.

در اینجا می توانید اطلاعات مربوط به موسسات معادل سازی مدارک در استان های مختلف کانادا را همراه با وب سایت، آدرس و شماره تلفن آنها به دست آورید.

یکی از موسسات معروف در این زمینه WES دولت آمریکا با آدرس www.wes.org است که خدمات بسیار متنوعی را در این زمینه انجام می دهد و یک بخش مخصوص کانادا نیز دارد. برای معادل سازی مدارک از طریق این موسسه لازم است یک نسخه کپی برابر اصل از مدرک و یک نسخه از ریزنمرات از طرف موسسه محل تحصیل برای آنها ارسال شود و به همین دلیل بهتر است از همین جا اقدام کنید. در ضمن حتی اگر تحصیلات خود را تمام هم نکرده اید می توانید همان قدر را که خوانده اید معادل کنید.

این موسسه دو نوع گزارش عمومی و درس به درس دارد که اولی 135 دلار کانادا و دومی 230 دلار کانادا هزینه دارد. مدت زمان برای بررسی مدارک 6 روز کاری است و 6 روز هم طول می کشد تا مدارک به شرکت یا دانشگاه مورد نظر ارسال شوند. در صورتی که عجله دارید با دادن 100 دلار اضافه سرعت بررسی به 3 روز و با دادن 200 دلار اضافه به یک روز کاهش پیدا می کند. دقت کنید که معادل مدارک به دست شما داده نمی شود.

اگر معادل مدارک را برای ادامه تحصیل می خواهید از خدمت درس به درس و اگر برای مهاجرت و یا استخدام می خواهید گزارش عمومی کفایت می کند.

برای دیدن یک نمونه گزارش عمومی اینجا و برای دیدن یک نمونه گزارش درس به درس اینجا را کلیک کنید.

موسسه کانادایی ICAS نیز در این زمینه بسیار شناخته شده است و انواع خدمات از گزارش کلی تا جزئی و درس به درس را ارائه می دهد. در این موسسه گزارش کلی 90 دلار، گزارش جزئی 165 دلار و گزارش درس به درس 200 دلار هزینه دارد. در اینجا بررسی مدارک 10 روز کاری طول کشیده و سرویس های 3 روزه و یک روزه گرانتر هم دارند.

موسسات دیگری هم در وب سایت معرفی شده وجود دارند که با مراجعه به آنها می توانید اطلاعات خوبی را به دست آورید.