بالاخره دیروز اولین جلسه کلاس ما با ده روز تأخیر آغاز شد و به این ترتیب آخرین جلسه کلاس درست یک روز بعد از امتحان من خواهد بود!متفکر

(همین الآن مدارکی که داییم از کانادا فرستاده اند رسید هورا)

در زیر می خواهم موارد مهمی را که در کلاس مطرح شد با شما در میان بگذارم و ان شاءالله همین طور ادامه خواهم داد.

برای کسانی که نمی دانند آیلتس چگونه امتحانی است توصیه می کنم این پست بهمن را در مورد آیلتس بخوانند و بعد پست من را ادامه دهند (آخر تنبلینیشخند)

بقیه را در ادامه مطلب بخوانید لطفاً

 


اولین جلسه کلاس خیلی خوب بود و خیلی از استادمان خوشم آمد. لهجه خوبی داره و خوب می تونه کلاس را مدیریت کنه. همچنین نمره آیلتس خودش 8.5 استاوه. کتابهایی که معرفی کرد:

IELTS Practice Tests-5500و IELTS Test Builder 1 , 2 هر کدام 3500

درباره سیستم نمره دادن در آیلتس توضیح داد به این ترتیب که در speaking در صورتی که بتوانید از چند فعل ساده مانند go و want استفاده کنید، نمره 4 می گیرید و اگر بتوانید در مورد زمان ها (گذشته، حال، آینده) درست صحبت کنید 5 رو شاخشه و اگر از جملات شرطی درست استفاده کنید نمره تان تا 6 بالا می رود.

در مورد writing هم مشابه است و دقت کنید که به اندازه حداقل کلمات خواسته شده بنویسید چون اول کلمات را می شمرند!!! در صورتی که به اندازه خواسته شده بنویسید 5 را می گیرید(به شرط اینکه خیلی چرت و پرت نباشد)

reading و listening هم که معلوم الحال هستند و بر اساس تعداد جواب های درست نمره می دهند. در reading جنرال برای گرفتن 6 احتیاج به 30 پاسخ درست و در آکادمیک به 23 عدد نیاز دارید. در listening برای گرفتن نمره 7 به 30 پاسخ درست و برای 5.5 به 20 پاسخ درست نیاز دارید.

برای مهاجرت به کانادا در صورتی که نمره 6.5 را در همه مهارت ها به جز شنیدن یا Listening که احتیاج به 7.5 دارد، بیاورید، 4 امتیاز را می گیرید و بنابراین لازم نیست خودتان را برای 8 بکشید! و اکثر دانشگاه های آمریکا و کانادا هم نمره 6.5 آکادمیک را برای ادامه تحصیل در مقاطع بالا کافی می دانند.

اگر در همه مهارت ها به جز reading که احتیاج به 5 دارد نمره 5.5 را بیاورید 2 امتیاز را می گیرید.

در آزمون جنرال تک تک مهارت ها مهم است ولی در آکادمیک میانگین نمره مهم است(نه برای مهاجرت) بنابراین اگر در speaking نمره 8 بیاورید ولی در reading نمره 4 بیاورید میانگین شما 6 می شود!

و اما آیلتس مانند تافل PB نیست که احتیاج به دامنه لغات گسترده و گرامر پیشرفته داشته باشد و بیشتر دانش شما از انگلیسی، تمرکز و IQ را می سنجد و چیزی تو مایه های کنکور استزبان

خوب برسیم به نکات مهم:

1- برای ساخت جمله حتماً ساختار آن را رعایت کنید وگرنه در speaking همین که دهنتان را باز کنید و اولین جمله را با ساختار غلط بگویید حد بالای نمره شما به 7 سقوط می کند (عین گفته های استاد)

پس SVOMPT را یادتان نرود:

Subject Verb Object Manner Place Time

2- در صورتی که از چندین Adjective پشت سر هم استفاده می کنید ترتیب زیر را فراموش نکنید:

Size Age Shape Color Origin Quality

البته انگلیسی ها کیفیت را در آخر می آورند و آمریکایی ها در اول

3- اگر از or استفاده می کنید برای ساختن فعل به کلمه دوم نگاه کنید

برای مثال

My friends and my father is

My father and my friends are

4- برای Listening باید دقت کنید که انرژی شنیدن خود را در مورد بخش اول که معمولاً ده سوال و ساده است هدر ندهید زیرا در این قسمت به راحتی می توانید از مهارت پیش بینی استفاده کنید و متوجه شوید که منتظر عدد، اسم، آدرس و یا صفت هستید و سپس کلمات مهم مربوطه ای را که می شنوید به سرعت یادداشت کنید. دقت کنید که در اسامی و یا آدرس که گوینده spell می کند همان موقع یادداشت کنید و برای بعد نگذارید. درصورتی که عددی را متوجه نشدید و مثلاً نفهمیدید fifteen یا fifty است منتظر نشانه های بعدی بمانید.

فعلاً تا اینجا را داشته باشید تا بعد

دوستتون دارم دوستای گلمماچ

پ.ن: من کلاس های آفرینش می روم و در آخر ترم میگویم که راضی بوده ام یا نه، فعلاً زود است.