دوستان گلم دلیلی که زیاد نمی نویسم چون در کلاس بیشتر تمرین می کنیم و سوال حل می کنیم و لذا مسئله خاصی برای مطرح کردن نمی ماند ولی هر چیزی را که جالب باشد می نویسم. تا حالا که از کلاس های آفرینش راضی بوده ام و حداقلش اینه که مجبور می شم بخونم ولی در خانه امروز و فردا می کردم در ضمن نمی دانستم که چه چیزهایی باید بخونم و بیشتر بر روی لغت و فیلم دیدن تأکید می کردم در حالی که الآن بیشتر روی نمونه های امتحانی کار می کنم.نیشخند

١- در مورد جاخالی باید از سوال به ریدینگ رفت یعنی لازم نیست کل ریدینگ خوانده شود بلکه کلمات کلیدی جمله ای را که جاخالی در آن است در آورده و سپس به دنبال آنها یا مترادفشان می گردیم. این طوری واقعاً سرعت آدم بالا می ره. برای من که خیلی اثر داشته است. دقت کنید که در جاخالی های آیلتس نباید از خودتان کلمه اختراع کنید بلکه کلمه در متن هست، باید پیدایش کنید.

٢- could have و should have برای بیان تأسف در گذشته به کار می روند مثل

I could have studied یعنی می تونستم درس بخونم ولی نخوندم.

3- indirect speech : اگر یادتون باشه در دبیرستان به ما می گفتند هر زمانی را یکی به عقب بروید و جمله شرطی نوع 1 را 2 کنید. اما دقت کنید که باید از منطق زمانی استفاده کنیم و دلیلی ندارد که خودمان را گیج کنیم. یک مثال می زنم :

من شما را دیروز دیده ام و شما گفته اید فردا بازی تنیس دارید. من امروز یک دوست مشترک را می بینم و می خواهم بگویم شما چه گفته اید:

She told me that she will go to play Tennis tomorrow

همان طور که می بینید چون هنوز آینده نیامده است زمان دست نمی خورد

اما اگر من دوست مشترکمان را چند روز بعد ببینم باید بگویم

She told me that she would go to play Tennis the day after

دقت کنید که در Indirect speech، فعل کمکی can به could و may به might و must و have to به had to تبدیل می شوند. should و ought to بدون تغییر باقی می مانند.

tomorrow به the day after و yesterday به the day before تبدیل می شوند.

من در حال حاضر ریدینگ را بدون در نظر گرفتن وقت حدود 35 تا 38 تا درست می زنم ولی در وقت که می زنم تا 30- 32 تا پایین می آیم. واقعاً راست می گن دشمن اصلی در آیلتس زمان است.

در لیسنینگ بین 25 تا 30 تا درست می زنم که بیشتر اشتباهاتم بی دقتی است. مثلاً حرف اول روز هفته را کوچک می نویسم یا در ساعت و غیره

هنوز برای رایتینگ و اسپسکینگ هیچ تمرینی نکردم

به نظر می رسد که اگر دقت کافی داشته باشیم به راحتی می شه بالای 6.5 شد!عینک