در مورد نامه اعتراضی

دوستان عزیزم سلام

خوشحالم که دیروز بهتون خوش گذشته و نمی دونم آیا یادی از من هم کردین یا نه؟عینک

دیروز خیلی به یادتون بودم و متأسفانه تهران نبودم وگرنه حتماً می اومدم و روی گلتون رو می دیدم...افسوس

اما بریم سر اصل مطلب

این فکر نامه اعتراضی در کل فکر خوبیه، اما به نظرم بهتره اونایی که انگلیسیشون خوبه که در این جمع کم هم نیستند، تغییراتی در نامه بدهند. خیلی جلوه خوبی نداره اگر این همه آدم عیناً یک نامه را کپی کنند و بفرستند.

از طرف دیگر امثال من و نرگس و دیگرانی که هنوز  12 ماه از فایل نامبرمون نگذشته بهتره اشاره کنیم که ما در حمایت از دوستانمان که گاهاً تا 24 ماه از فایل نامبر دومشان گذشته این نامه را می فرستیم و نه صرفاً به خاطر پرونده خودمان.

بعضی ها عقیده دارن که مهاجرت حقه و باید گرفتش، یک عده هم می گن که امتیازه و خیلی نباید به دولت کانادا فشار آورد و یا تند صحبت کرد.

اینکه مهاجرت به یک کشور پیشرفته نوعی امتیاز است یک امر بدیهی تلقی می شود ولی نکته اینجاست که تنها برخی از افراد دارای شرایط خاص و برتر (مالی و تخصصی) می توانند از این امتیاز استفاده کنند، بنابراین وقتی که این افراد خاص طبق قوانین کشور مقصد برای مهاجرت اقدام می کنند و قولهایی به آنها داده می شود، از اینجا به بعد ماجرا دیگر حق آنهاست که پیگیر به عمل درآمدن قولهای مذکور باشند. بنا براین وقتی به مهاجر گفته می شود که یک ساله کارش انجام می شود، مهاجر هم برای یکسال برنامه ریزی می کند و نه چند سال بلاتکلیفی و از دست دادن فرصت های خوب در کشور مبدأ و این در حالی است که درصدی هم احتمال دارد که کار مهاجرت درست نشود و هزار و یک مشکل دیگر که همه با آن آشنا هستند.

من ارادتمند همه دوستان گلم که زحمت این اعتراض را کشیده اند هستم و پیشنهاد می کنم که متقاضیانی که بیش از یک سال از فایل نامبرشان گذشته با حالت حق به جانب تر و کسانی که هنوز یک سال نشده (مثل خودم) با حالت حمایت از دوستان و بیان مشکلات نامه را بنویسیم.

همچنین به نظر شما بهتر نیست عناوین ایمیل را هم مختلف بگذاریم؟ من خودم اگر چندین ایمیل با یک موضوع برایم بیاید فقط یکی را باز می کنم با فرض اینکه بقیه مشابه هستند.

دوستدار شماقلب

صحرا

 

/ 7 نظر / 23 بازدید
جليله

سلام دوست عزیزم جات حسابی خالی بود. من یکی که چندین وچند بار سراغ تو و اون یکی صحرا رو گرفتم ولی کسی خبر نداشت... دوستان شاهدن. ای کاش تو هم بودی. خیلی خوش گذشت و انرژی زیادی گرفتیم. امیدوارم سفر بهت خوش گذشته باشه.

نرگس

سلان صحرا جون اول واقعا جات خالی بود خیلی خوش گذشت . اما در مورد نامه اگه همه نامه ها در یک روز و به یک شکل نباشه که دیگه اعتراض دسته جمعی نمیشه. از فرستادن مدارک ما به دمشق یکسال میگذره و چیزی که خود دمشق برای توضیح مدت پروسه زمانی( تو سایت خودش) نوشته منظورش از 9 ماه یا 12 ماه از فرستادن مدارک نوشته نه فایل 2 پس طبق نوشته خودشون 3 ماه از ددلاین خودشونم رد کردیم

مژده

صحراي عزيز جاتون خيلي در جمع دوستان خالي بود ... دوستان يادتون كردن...در مورد نامه هم من اقدام مي كنم چون از ارسال مداركمون 22 ماهي گذشته ... شايد اتفاق خاصي نيوفته ولي ديگه از اينهمه انتظار خسته شدم... شاد شاد شاد باشي

نیوشا

سلام صحرا ی عزیزم.جات خیلی خالی بود خانمم.امید که به شما هم خوش گذشته باشه.کم کم داریم یه گروه امدادی می شیم که به هم کمک می کنیم. شما راست میگی که نامه ها تکراری نباشه ولی بقول نرگس جان ااونوقت دیگه اعتراض نمی شه.ولی از اونجا که ما عادت داریم دست به عصا راه بریم راهی دیگه وجود نداره؟مثلاَ یه نامه رو همه امضا’ کنیم؟و یک چیز دیگه اینه:نامه جوری تنظیم بشه تا کسانی که هنوز فایل نامبر ندارن هم بتونند از این نامه پشتیبانی کنن.مثل من که پرونده جدید باز کردم. موفق باشید و پیروز

مهاجرت کانادا

سلام و سپاس بابت مطلب ارزنده‌ای که در وب لاگ قرار می‌دهید. امروز مقاله‌ای نوشتم در مورد مقایسه بین زمان واقعی‌ اخذ اقامت کانادا و زمان ادعا شده توسط بعضی‌ از دفاتر مهاجرتی در تبلیغات. خواهش می‌کنم مطالعه بفرمایید و نقطه نظرات خود را به بنده اطلاع دهید. آدرس سایت و لینک را هم در قسمت وب سایت اینجا قرار میدهم و هم اینجا میزارم. مقاله مورد نظر را میتوانید در قسمت اخبار و مقالات سایت پیدا نمائید. شاد و پیروز باشید http://canadaexpert.ca/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA/%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA%DB%8C.html

محبوبه

سلام صحرا جون.چه کار خوبی کردید ولی ما چون وکیل داریم فایل نامبرمون دستمون نیست که بخوایم در این نامه اعتراضی شما شرکت کنیم[ناراحت] ولی امیدوارم این کارتون به نفع همگان باشه.

Amir

سلام[گل] اول که می خواستید برای کبک اقدام کنید رشته تون تو لیست مشاغل فدرال نبود و بعدا متوجه شدید راه دیگه ای برای اپلای کردن هست؟ یا نه، تو لیست فدرال بود و متوجه نشده بودید؟