راه اندازی پروژه آزمایشی "جذب مغزها" در انتاریوی کانادا

برگرفته از وب سایت www.faq.ir

از این پس و در راستای یک طرح آزمایشی، اعضای خانواده غیر کانادایی شهروندان کانادایی مشغول به کار در بخشهای آموزش و پرورش و بهداشت کانادا، قادر خواهند بود در بدو ورود خود در انتاریو شروع به کارکنند. در این پروژه آزمایشی، وابستگان غیر کانادایی یک فرد کانادایی شامل همسر، شریک زندگی قانونی و فرزندان یک شهروند کانادایی به جای انتظار که در برخی موارد ممکن است تا یک سال نیز طول بکشد، در بدو ورود حق کار فوری پیدا می کنند.
وزیر مهاجرت کانادا، آقای جیسون کنی، اظهار نمود:" این روند معکوس فرار مغزهاست، ما برای کانادایی های خارج از کشور شرایط را آسانتر می کنیم تا تخصص و مهارت خود را برای کمک به آینده کانادا در وطن خود به کار گیرند."
به طور معمول، اعضای خانواده غیر کانادایی شهروندان کانادا، برای بازگشت به کشور باید بین شش ماه تا یک سال، قبل از دریافت اقامت دائم و در نتیجه حق کار صبر کنند.
با این حال ، از 22 نوامبر سال 2010 ، اعضای خانواده شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم برای بازگشت به کشور و کار در بخش مراقبت های بهداشتی و بخش های دانشگاهی انتاریو، به محض ورود خود به کانادا، قادر به گرفتن اجازه کار موقت هستند.
بخشهای آموزشی و مراقبت های بهداشتی، کمبود شدید نیروی کار را در کانادا تجربه می کنند.
پروژه مذکور -- بخشی از توافقنامه سال 2008 بین دولت کانادا و استان انتاریو، در رابطه با کارگر موقت خارجی – به صورت آزمایشی تا 22 می 2012 در حال انجام است. سپس، دولت تأثیر این ابتکار را ارزیابی خواهد نمود.
کندی افزود:"با تشویق کارگران فوق متخصص برای بازگشت به کانادا، ما در حال گذاشتن شالوده ای برای رشد اقتصادی بلند مدت هستیم."

مطالب مرتبط:

مهاجرت کانادا از طریق فامیلی (اسپانسرشیپ)

 

/ 0 نظر / 27 بازدید