آنهایی که رفته اند .... آنهایی که مانده اند

این مطلب را یکی از دوستانم ایمیل کرده بود، نویسنده اش را نمی شناسم و با همه حرفهایش هم موافق نیستم ولی خواندنش خالی از لطف نیست:

 

آنهایی که (از ایران) رفته اند ایمیلشان را در حسرت نامه از آن هایی که مانده اند باز می کنند و از اینکه هیچ نامه ای ندارند کلافه می شوند.

 

آنهایی که (در ایران ) مانده اند هر روز…نه…یکروز در میان ایمیلشان را چک می کنند و از اینکه نامه ای از انهایی که رفته اند ندارند کفرشان در میاید.

 

آنهایی که رفته اند همانطور که دارند یک غذای سر دستی درست می کنند تا تنهایی بخورند فکر می کنند آنهایی که مانده اند الان دارند دور هم قورمه سبزی با برنج زعفرانی می خورند و جمعشان جمع است و می گویند و می خندند.

 

آنهایی که مانده اند همان طور که دارند یک غذای سر دستی درست می کنند فکر می کنند آنهایی که رفته اند الان دارند با دوستان جدیدشان گل می گویند و گل میشنوند و از ان غذاهایی می خورند که توی کتاب های آشپزی عکسش هست.

 

آنهایی که رفته اند فکر می کنند آنهایی که مانده اند همه اش با هم بیرونند. کافی شاپ، لواسان، بام تهران و درکه می روند .خرید می روند…با هم کیف دنیا را می کنند و آنها را که ان گوشه دنیا تک افتاده اند فراموش کرده اند.

 

آنهایی که مانده اند فکر می کنند آنهایی که رفته اند همه اش بار و دیسکو می روند و خیلی بهشان خوش می گذرد و آنها را که توی این جهنم گیر افتاده اند فراموش کرده اند.

 

آنهایی که رفته اند می فهمند که هیچ کدام از ان مشروب ها باب طبعشان نیست و دلشان می خواهد یک چای دم کرده حسابی بخورند.

 

آنهایی که مانده اند دلشان می خواهد بروند یکبار هم که شده بروند یک مغازه ای که از سر تا تهش مشروب باشد که بتوانند هر چیزی را می خواهند انتخاب کنند.

 

 

 

آنهایی که رفته اند همانطور که توی صف اداره پلیس برای کارت اقامتشان ایستاده اند و می بینند که پلیس با باتوم خارجی ها را هل می دهد فکر می کنند که آن جهنمی که تویش بودند حداقل کشور خودشان بود..

 

آنهایی که مانده اند همانطور که گشت ارشاد با باتوم دختر ها را سوار ماشین می کنند فکر می کنند که آنهایی که رفته اند الان مثل آدم های محترم می روند به یک اداره مرتب و کارت اقامتشان را تحویل می گیرند.

 

آنهایی که مانده اند فکر می کنند آنهایی که رفته اند حق ندارند هیچ اظهار نظری در هیچ موردی بکنند چون دارند اونور حال می کنند و فورا یک قلم برمی دارند و اسم اینوری ها را خط می زنند.

 

آنهایی که رفته اند هی با شوق بیانیه ها را امضا می کنند و می خواهند خودشان را به جریان سیاسی کشوری که تویش نیستند بچسبانند.

 

آن هایی که مانده اند در حسرت بی بی سی و صدای آمریکا بدون پارازیت  کلافه می شوند و دائم پشت دیش هستند

 

آنهایی که رفته اند پای اینترنت، دنبال شبکه 3 و فوتبال با گزارش عادل یا سریالهای ایرانی  و اخبارهایی با کلام پارسی و ایرانی هستند

 

 

 

آنهایی که مانده اند می خواهند بروند.

 

آنهایی که رفته اند می خواهند بر گردند.

 

 

 

آنهایی که مانده اند از آن طرف مدینه فاضله می سازند.

 

آنهایی که رفته اند به کشورشان با حسرت فکر می کنند.

 

 

 

اما هم آنهایی که رفته اند و هم آنهایی که مانده اند در یک چیز مشترکند :

  

آنهایی که رفته اند احساس تنهایی می کنند. آنهایی که مانده اند هم احساس تنهایی می کنند

 

 باید زندگی کردن را بیاموزیم این چندان به ماندن و رفتن ربطی ندارد .    

 

به امید با هم بودن و شاد بودن

 

با عشق و دوستی سلامت و پایدار

 

/ 2 نظر / 22 بازدید
محبوبه

قشنگ بود.......و یه واقعیت....البته آدمها با هم فرق میکنن. مثلا بعضی از اینها شامل حال من نمیشد ولی خوب چیزهای دیگه ای هست که تو لیستت نبود گلم....به هر حال جالب بود نازنینم...[لبخند]

صحرا

سلام محبوبه جان خدا رو شکر خوشت اومده، راستی بیام دوباره سر بزنم ببینم آپ کردی یا نه؟