یک سوال خیلی مهم

دوستان عزیز

قبلاً دو وکیل به من گفته بودند نمی توانم از طریق فدرال اقدام کنم برای همین من کلاً بی خیال شدم و سراغ کبک آمدم

اما همین الآن در ارزیابی آنلاین وب سایت مهاجرت کانادا شرکت کرده و برای فدرال ۶٩ امتیاز را آوردم

تازه با مدرک لیسانس و بدون فوقم

سابقه کارم را که ۵ است ١.۵ زدم چون تنها سابقه کار مدیریتی را می خواست.

در واقع من یه سابقه کوچیک و نیمچه مدیریتی دارم که با اون می تونم برای فدرال اقدام کنم. به نظرتون بهتره اینکار را بکنم یا از همون کبک اقدام کنم؟

زبان انگلیسی را هم متوسط و فرانسه را ابتدایی زدم

با این وجود ۶٩ شد. حالا چند تا سوال دارم:

١- چرا اون دو وکیل محترم گفتند من از طریق فدرال شانسی ندارم؟ ( آیا چون حق الزحمه آنها برای کبک بیشتر است؟)

٢- آیا بهتر است از طریق فدرال اقدام کنم و بعد به مونترآل بروم ( چون به هر حال می خواهم به مونترآل بروم به خاطر ادامه تحصیل)؟

------------------------------------------

جواب خودم:

1- اون وکیل ها احتمالاً در عناوین شغلی که در زیر مجموعه مدیریت آی تی آمده در NOC دقت نکرده یا اصلاً اطلاع نداشته اند، چون رئیس یا director هم می تواند از این طریق اقدام کند ولی آنها به من گفتند با توجه به سابقه کاریت نمی توانی. من شک کردم چون شاید آفیسر نظر خوبی روی این سابقه کاری نیمچه مدیریتی نداشته باشه و به همین دلیل وکیل ها گفته اند کبک برای شما مناسب تر است ولی به هر حال به ریسکش می ارزه...

2- به هر جای کانادا بروم باز هم می توانم به مونترآل بروم پس روشی که سریعتر است بهتره یعنی فدرال.

 

/ 2 نظر / 8 بازدید
ارام

دوست عزیز سلام وکیل ها حرف زیاد میزند. بهترین مشاوران در خود سفارت هستند. پیشنهاد میکنم مدارکت را با پست DHL بقرست به سوریه.بعد از 2 ماه یا بهت فایل نامبر می دهند یا مدارکت را بر میگردانند.اگر هم ناقص باشد بهت می گویند ناقصیها را بفرست. مدارک: فرم appication برای خودت وهمسرت,کپی پاسپورت (هر نفر از اعضای خانواده باید پاس جدا داشته باشند),6 قطعه عکس مخصوص مهاجرت به کانادا عکاسیها میدانند (اگر خانم هستید باید بی حجاب باشید), ترجمه: 1-شناسنامه, 2-مدرک تحصیلی(دیپلم "مهمه"و لیسانس یافوق لیسانس), 3-سابقه کار, 4-قباله ازدواج, 5-همراه 390 $ برای شما ونفری 150$ برای هر همراه, که باید به نام banqu canadienne واریز کنید.اگر قبول نشدید پول استرداد می شود.من برای کبک بدون وکیل اقدام کردم و خوشحال می شوم تجربیاتم را در اختیارت بزارم .

یه زهرای دیگه

سلام، صحرا جان اگر بتونی از طریق فدرال اقدام کنی به نظر من هم خیلی بهتره چون option هات براي بعدا بيشتر مي شه.