پارازیت

در حالی که مشغول دیدن برنامه نوبت شما از بی بی سی فارسی بودم، ناگهان صدای عجیبی را از داخل سرم شنیدم. صدایی شبیه بوق ممتد تلفن از فاصله ای دور. ناخودآگاه دستم را روی سرم گذاشتم ولی صدا بیشتر شد. احساس می کردم یک کلاه آهنی به سرم به خصوص پیشانی و شقیه هایم فشار می آورد. از گوشهایم تا زیر حلقم برای چند لحظه تیر کشید و بعد سرم حدود یک ربع درد می کرد. جالبه پسر کوچکم که سرش روی پای من بود نیز همزمان شروع به گریه کرد و دستش را به گوشش می مالید. همین باعث شد ظنم به تأثیر پارازیت بر روی سرمان بیشتر شود.

آیا این اتفاقی که برای من افتاد واقعاً تأثیر پارازیت بوده یا چیز دیگری؟

اگر پارازیت نبوده پس چی بوده؟

اگر آره عوارضش چیه؟ حالا ما که نصف عمرمون گذشته ولی بچه هامون چی؟

سلامتیشون به خطر نمی افته؟ روی هوششون تأثیر منفی نمی گذاره؟ باعث مشکلات مغزی نمی شه؟ تأثیرش روی بقیه اعضای بدن چیه؟

لعنت به من که خواستم در ایران بمانم . لعنت به من که پنج سال پیش برای فوق لیسانس به کانادا نرفتم تا بچه هایم آنجا دنیا بیایند و حداقل هزار بلای دانسته مانند آلودگی هوا و ندانسته مثل پارازیت  سرشان نیاید.

کاش من هم مثل برخی دوستان کانادا نگران گرانی میوه های ارگانیک بودم نه اینکه با هر لقمه میوه یا سبزی نگران سم هایی که می خورم و با خوردن مرغ و تخم مرغ نگران هورمون های آن باشم. چشمهایم به خاطر آلودگی هوا خشک شده و هر 6 ساعت باید از اشک مصنوعی استفاده کنم. نگران سرب هوا هستم. خانه من در یکی از تمیزترین جاهای تهران از لحاظ هوا است ولی دکتری در مورد آسم خفیفم به من گفت شما در تمیزترین جا هم که باشید مثل این است که روزی 10 نخ سیگار می کشی.

خدایا نگرانی هامون کم بود پارازیت هم اضافه شد.

مهاجر جان نگران بیکاری و از جیب خوردنت نباش حداقل هوای تمیز تنفس می کنی.

مهربانو به غم غربت عادت می کنی ولی ما به پارازیت عادت نمی کنیم.

نمی خواستم  غر بزنم ولی امروز از این اتفاقی که افتاد عصبانی و نگران شدم.

/ 8 نظر / 19 بازدید
پانيذ جون

بزرگترين سايت پيش بيني مسابقات ورزشي همراه با جوايز ميليوني بدون قرعه کشي پرداخت جوايز از طريق بانک هاي عضو شتاب انجام مي شود لطفا هنگام ثبت نام در محل نام معرف بنويسيد Paniz joon www.pwinner.com barandeye parsi bozorgtarin site pish bini mosabeghate varzeshi hamrah ba javayeze milioonibedoone ghore keshi javayez az tarighe tamamiye bankhaye ozve shetab pardakht migardad. lotfan dar hengam sabte nam dar mahale name moaref benevisid paniz joon

سارا

من شنیدم که بدترین اثری که این پاریزیت داره روی زنان حامله و عقیم شدن پسر بچه ها میگذاره خدا بهمون رحم کنه!!!!

مستانه

خانم گل این شماره ملکی 09367512033

دوستدار ونکوور

سلام دوست خوبم نمی دونی چقدر خوشحال میشم اینها رو از زبون تو میشنوم. توئی که کلی با هم سر رفتن بحث می کردیم تو شرکت یادته؟؟؟ منم همیشه به این فکر می کنم که یک بار دنیا اومدم و اینکه چطور و کجا زندگی کنم دست خودمه. جالبه من از همون سال اول ازدواج به این همسر گرامی می گفتم ولی خب ایشون به دلیل وابستگی بیمارگونه به خانواده پدریشون زیر بار نمی رفتن تا اینکه پسرمون دنیا اومد و روز به روز حرفام تاثیرشو روش گذاشت و ... که خودت می دونی. امیدوارم اونجا که رفتیم سلامت و موفق باشیم و روز به روز از تصمیممون خوشحال تر

سارا (به کانادا چنین شتابان )

در این چند وقت که کامت ها تونو گه گاه شبها می خوندم خیلی دلگرمم می کرد . از ته دل امیدوارم سلامتی و شادی مهمون همیشگی خونه هاتون باشه .

مهاجر

سلام چی بگم والله، در ضمن این پارازیت الان 5 تا 6 ساله که هست چیز جدیدی نیست فقط این اواخر کمی بیشتر شده. اون اتفاقی هم که برا شما افتاد پارازیت نبوده. چون فرکانسش بالاست و اینجوری تاثیر نمیگذاره کاش اینجوری میگذاشت ولی اونجوری تاثیر میگذاره. با اینکه تخصص منه ولی نمیخوام درموردش توضیح بدم چون تجربه خوبی ازینکار ندارم و تازه ایکی ثانیه میره تو سرچ اینا و ایکی ثانیه بعدش میشم عامل دست استکبار.

چرا مهاجرت؟

صحرا جان سلام عزیزم دقیقا این یکی از هزاران هزار مشکلی است که باعث شده از سرزمین مادریمون دل بکنیم و سختیهای مهاجرت را به جان بخریم. انشا الله کار همگی بزودی درست شود و بتوانیم در کانادا یک خانواده کوچک ایرانی تشکیل دهیم. [قلب]