شروع پس لرزه تحریم ها با لغو آزمون تافل در ایران

اثرات تحریم های اخیر کم کم آشکار می شود، مسئله لغو آزمون تافل یکی از هزاران مشکلی است که با وجود تحریم ها بر مردم مظلوم ایران تحمیل می شود. البته برای بعضی ها که دچار توهم هستند و فکر می کنند برگزارکنندگان این آزمون و آزمون آیلتس به دنبال ج.اس،وسی در ایران هستند، خبر خوبی است! در زیر متن کامل خبر را آورده ام:

 

معاون سازمان سنجش آموزش از عدم برگزاری آزمون تافل در ایران خبر داد گفت: برگزاری آزمون تافل در ایران به دلیل عدم پرداخت حق وجه ثبت نام با مشکلاتی روبرو شده است که متقاضیان این آزمون در حال حاضر نمی توانند در داخل برای شرکت در آزمون اقدام کنند.

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: سایت ای تی اس که مسئول برگزاری آزمون تافل در سراسر جهان است منتشر کرده که متقاضیان آزمون تافل در ایران در حال حاضر نمی توانند در داخل ایران برای شرکت در این آزمون اقدام کنند.

وی با اشاره به دلیل این قطع همکاری با ایران گفت: به دلیل عدم پرداخت حق وجه ثبت نام آزمون تافل مشکلاتی پیش آمده که با مذاکراتی که انجام می دهیم در حال رفع آن هستیم.

قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور افزود: پیش از این هزینه ثبت نام برای موسسه فرستاده می شد اما الان برای ارسال آن مشکلاتی وجود دارد که ما در حال بررسی راههایی برای ارسال هزینه هستیم.

وی اظهار داشت: امیدواریم مطابق با اعلام موسسه ای تی اس تا 22 ژولای ( 31 تیرماه) این مشکلات برطرف شود.

خدایی در پاسخ به این سئوال که آیا برخی اظهارات مبنی بر لغو آزمون تافل در ایران به دلیل تحریمهای اخیر صحت دارد به مهر گفت: نه اینگونه نیست اما با توجه به قطع همکاری بانکی ایران با کشورهای خارجی و عدم ارسال هزینه ثبت نام، این موسسه در تشریح دلایل به وجود آمدن مشکل به تحریمها استناد می کند.

به گزارش مهر، موسسه ای تی اس که برگزاری آزمون تافل در سراسر جهان را بر عهده دارد اعلام کرده است، متقاضیان آزمون تافل در ایران فعلا قادر نخواهند بود در داخل ایران ثبت‌نام کنند و در این آزمون شرکت کنند.
این موسسه آمریکایی در وب‌ سایت خود نوشته که این موسسه به دنبال را‌ه‌حل جایگزین برای دریافت هزینه متقاضیان این آزمون است.
 
آزمون تافل، آزمون زبان انگلیسی برای غیرانگلیسی زبانان است و توانایی آنان در تسلط به این زبان را می‌سنجد شرکت در این آزمون از جمله پیش‌شرط‌های تحصیل در عمده دانشگاه‌های جهان است که حد نصاب نمره آن بسته به دانشگاه‌های مختلف، تفاوت دارد.
 
بر اساس سایت رسمی موسسه ای تی اس، بیش از هفت هزار موسسه در بیش از 130 کشور جهان برای پذیرش دانشجویان خارجی، اعطای بورس تحصیلی و فارغ التحصیلی، نمره تافل را ملاک قرار می‏دهند.

/ 7 نظر / 6 بازدید
خواننده

من همه حرف شما رو قبول دارم ولی با این جمله مشکل دارم. مردم مظلوم ایران مردم ایران کجا مظلومن؟ بک مارمولکهایی هستند که نگو و نپرس.

کاوه موظفی

هر دم از این باغ بری میرسد. راستی امتحان تافل چه ربطی به تحریمها داره؟ فقط مسالۀ نحوه پرداخت پولشه (نقل و انتقال پول از ایران) یا اصل سرویس دهی به ایرانیان داخل؟

مانا

چقدر دیگه باید از دست...بکشیم![کلافه] خدایا ما رو نجات بده[گریه]

صحرا

خواننده عزیز مردم ایران مظلومند چون صدها سال است که برای آزادی می جنگند ولی هنوز طعم شیرین آن را نچشیده اند[چشمک] کاوه جان چون بانک های ایرانی تحریم شده اند سازمان سنجش با انتقال پول مشکل پیدا کرده و امیدوارم به زودی راهی برای حل این مشکل پیدا کنند.[لبخند] مانا جان من هم امیدوارم هر چه زودتر از .... خلاص شویم. آمیییییییییین

جلیله

من امروز از رادیو شنیدم که یکی از مقامهای سازمان سنجش خبرو تکذیب کرده[سوال][متفکر]

محبوبه

یعنی همین بلا رو سر آیلتس هم میارن؟ ؟؟؟؟؟......[قهر]

صحرا

جلیله جون اینا که ما رو کشتن با این خبر دادن و تکذیب کردنشون مثل قضیه آلودگی آب تهران بیخود تکذیب کرده حقیقت داره محبوبه جان امیدوارم که این اتفاق نیفته و بعید هم هست که بیفته[چشمک]