تلاش گوگل برای جدا کردن سره از ناسره

گوگل دو هفته پیش اعلام کرده بود که قصد دارد امکانی را به موتور جستجوی خود اضافه کند که به مقابله با هرز- وب ها بپردازد. گوگل در این باره گفته بود: "با وجود اینکه گوگل در زمینه مقابله با هرز - وب ها بسیار خوب عمل کرده و در حال حاضر میزان نفوذ هرز - وب ها در نتایج جستجوی گوگل به کمتر از نصف میزانی رسیده است که پنج سال پیش شاهد آن بوده ایم، اما در ماه های اخیر شاهد روند افزایشی نفوذ هرز - وب ها در نتایج جستجو بوده ایم. به همین منظور تلاش های جدیدی را برای ارتقای کیفیت جستجوی خود شروع کرده ایم و به زودی نتایج آن را اعلام خواهیم کرد."

هرز – وب ها نتایج بی ربطی هستند که شما در نتایج جستجو مشاهده می کنید و این اتفاق به علت تقلب وب سایت های مذکور برای بالا بردن رنکینگ صفحاتشان در موتورهای جستجو رخ می دهد.  

گوگل به وعده خود وفا کرده است و از این هفته با اجرای الگوریتم سری خود سعی در بیرون کردن هرز – وب ها از نتایج جستجو دارد. سوالی که کارشناسان مطرح می کنند اینست که آیا این اقدام گوگل برای فرونشاندن هرز – وب ها تأثیری بر وب سایت های بیگناه نیز دارد و آیا به موازات هرز – وب ها به برخی از وب سایت های معتبر نیز لطمه وارد می کند یا خیر؟ در همین راستا یکی از کارشناسان گوگل که مسئول مقابله با هرز – وب ها است در وبلاگ خود نوشته است که تنها نتایج جستجوی کمی بیش از دو درصد عبارت های مورد جستجو تغییر کرده است، اما در حقیقت فقط کمتر از نیم درصد این تغییرات قابل تشخیص توسط کاربران است. وی توضیح داده است: " تلاش ما در راستای این بوده است که در نتایج جستجو در درجه اول وب سایت هایی نشان داده شوند که مطالب اصلی را تولید کرده اند و نه وب سایت هایی که به کپی کردن مطالب دیگر وب سایت ها می پردازند."

منبع: مرکز امداد و هماهنگی رایانه ای

امیدوارم گوگل در این تلاشش نیز موفق باشد.....

صحراچشمک

/ 1 نظر / 25 بازدید
مهاجر

سلام شما در مورد بچه تون که گفتی زیاد نگران نباش. این زود مریض شدن مال اونجاست که میکرب در هواش زیاده و هوا سمی است. اگه همون بچه اینجا بیاد شاید اوایل به خاطر تغییر آب و هوا یکی دوبار مریض بشه ولی مطمئن باشید بعدا بسیار کمتر از اونور مریض خواهد شد.